Державтоінспекція України неодноразово зверталася до автолюбителів з проханням бути уважними при купівлі авто. Однак, трапляються випадки коли ошукані власники невдовзі залишаються й без грошей, й без жаданого транспортного засобу.
Так, 8 липня, працівники ДАІ в місті Суми по вулиці Білопільський шлях зупинили транспортний засіб «Volkswagen LT 40» під керуванням 44-річного водія, який перевозив на платформі автомобіль марки «Mercedes-Benz 250 D». З автомобіля Volkswagen LT 40 вийшов 33-річний власник мерседеса та повідомив, що даний автомобіль він щойно придбав і показав свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу. Інспектори ДАІ перевірили технічний паспорт по базах ДАІ і встановили, що номерні знаки, які на момент зупинки були на «Mercedes-Benz 250 D», належать автомобілю «Mercedes-Benz 270».
При подальшому огляді свідоцтва про реєстрацію на транспортний засіб було встановлено, що воно має ознаки підробки і навіть розпалося на дві частини у руках правоохоронця. На місце події прибула слідчо—оперативна група. За даним фактом відкрите кримінальне провадження за частиною 4 статті 358, а саме використання завідомо підробленого документа.
Державтоінспекція дає водіям прості, але дієві поради, які допоможуть при купівлі автомобіля, що раніше знаходився в експлуатації:
- Перш за все зверніть увагу на вартість авто: його ціна не повинна бути нижча за середню ринкову.
- Не полінуйтеся проїхати з власником до найближчого підрозділу ДАІ, там ви маєте змогу перевірити реєстраційні документи та номери агрегатів машини за наявними інформаційними базами.
- Ретельно перевіряйте документи у самого власника: перепишіть паспортні дані, перевірте номер його робочого та домашнього телефону — чи справді він проживає за вказаною адресою і чи можна його розшукати за вказаними телефонами.
- Не купуйте авто за довіреністю: без відповідної перевірки ви можете найближчим часом почути неприємну звістку від працівника ДАІ або на станції технічного обслуговування при наданні сервісних послуг щодо підробки номерів агрегатів, документів тощо. Набуття права власності на транспортні засоби здійснюється при їх реєстрації (перереєстрації) тільки у центрах надання послуг, пов’язаних з використанням автотранспортних засобів.