Уряд проводить системну роботу зі створення сприятливого інвестиційного клімату в країні. Надається підтримка іноземним підприємствам, які працюють чи планують працювати в Україні. Реалізуються заходи з дерегуляції підприємницької діяльності та спрощення дозвільних процедур. Усе це сприяє розвитку малого та середнього бізнесу.
«Для удосконалення роботи Уряд використає грузинський досвід з питань спрощення дозвільних процедур в Україні. Ми повинні взяти найкраще з грузинського досвіду і врахувати ті складнощі, які супроводжують будь-який процес модернізації. Як прихильника прагматичного підходу мене цікавлять управлінські, технологічні та конкретно прикладні аспекти впровадження в Грузії технології "єдиного вікна" з надання адміністративних послуг», — сказав Віце-прем'міністр України Олександр Вілкул під час робочої зустрічі з Віце-прем'єр-міністром Грузії Кахою Каладзе в Тбілісі.
Грузія серед країн СНД зробила проривні кроки з впровадження реформ, спрямованих на лібералізацію ринку, приватизацію та залучення іноземних інвестицій за допомогою скорочення регулятивних (зокрема, процедура відкриття бізнесу, зменшення податкового тягаря, скорочення кількості податків тощо) і контрольних механізмів. Усе це стало важливим чинником розвитку малого та середнього бізнесу.
В Україні для поліпшення інвестиційної привабливості країни знижено регуляторний тиск на бізнес, спрощена реєстрація суб'єктів господарської діяльності. Для цього вдвічі скорочено кількість податків і зборів. Ставка податку на прибуток підприємств знижено з 25% до 19%.
Урядом проведено масштабне упорядкування роботи дозвільних органів — кількість дозволів скорочена майже в 9 разів — з понад 1200 до 141. Видача цих документів здійснюється виключно в дозвільних центрах за принципом «єдиного вікна». На 30% скорочено кількість ліцензованих видів господарської діяльності.
Важливим напрямом роботи Уряду є відкриття Центрів надання адміністративних послуг за принципом «Єдиного вікна». «Такий підхід є одним з найбільш ефективних інструментів дебюрократизації та подолання корупційної складової у відношеннях між державою та громадянами», — сказав Олександр Вілкул.
Наступним кроком української влади з підвищення якості надання адмінпослуг є впровадження он-лайн контролю роботи центрів надання адміністративних послуг. «В Україні є вже приклади регіонів, де реалізований такий принцип. Завдяки цьому 90% послуг видаються достроково. А відсоток порушення термінів надання послуги або відмови зведений практично до нуля», — сказав Олександр Вілкул.
Наразі в Україні створено вже 120 таких центрів і до кінця 2014 року має відкритися ще понад 560 на базі діючих дозвільних центрів. Центри адміністративних послуг, які працюють за принципом «Єдиного вікна» створені майже в усіх областях Україні (крім Закарпатської). Через них видається загалом 143 види дозвільних документів та понад 100 інших адміністративних послуг. Найбільша кількість таких Центрів відкрита в Дніпропетровській, Сумській та Київській областях.
Олександр Вілкул зазначив, що для підвищення якості надання адмінпослуг населенню і підприємцям Уряд впроваджує за британською моделлю проект надання адмінпослуг через відділення «Укрпошти».
«Сьогодні українці можуть звернутися вже до більш як півтори тисячі відділень Укрпошти та отримати адмінпослуги. До кінця другого кварталу поточного року кількість таких відділень збільшиться майже в два рази до 3 тис 115 відділень. Розвиток цього проекту та його втілення на контролі Уряду», — Віце-прем'єр України.