Перший в Україні комплекс газифікації вугілля розпочав роботу в Луганську. Розробник унікальної технології — місцева компанія «Теплоенергогаз». Комплекс потужністю 1,8 МВт для котельні спроектовано спільно з місцевими вченими, все необхідне обладнання виготовлено на машинобудівних підприємствах області. Щодо сировини, то вугілля на Луганщині видобувають понад 30 мільйонів тонн на рік, і понад 70% його придатне для переробки на газ. Тож запасів вугілля вистачить, особливо якщо врахувати нинішній профіцит на ринку цього палива.
Газ, який дає змогу отримувати газифікатор вугілля, обійдеться за ціною більш ніж удвічі нижчою нинішньої ціни природного блакитного палива. Додатково, за допомогою спеціальної установки, є можливість виробляти з нього електричну енергію.
Нині ця технологія надає можливість ефективно використовувати газифікацію на об’єктах із місячним обсягом споживання природного газу не менш як 100 тисяч кубометрів. А таких об’єктів тільки на території області налічується понад триста. «Однією з основних переваг технології газифікації «Теплоенергогаз» є можливість використання широкого спектру видів палива, — зазначив представник Інституту газу Національної академії наук України Костянтин П’яних. — Тепер напрацьовано технологію використання вугілля кількох марок та вугільних брикетів. Прекрасний економічний ефект дає газифікація бурого вугілля, лигнітів, відходів деревини тощо. Тож це важлива подія не тільки для одного міста».