МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ
НАКАЗ
Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 9 серпня 2013 р. за № 1369/23901
Про затвердження Положення про проведення Всеукраїнського огляду-конкурсу стану умов і охорони праці в архівних установах
Відповідно до Законів України «Про Національний архівний фонд та архівні установи»( 3814-12 ), «Про охорону праці»( 2694-12 ) та з метою сприяння дотриманню норм охорони праці, створення і забезпечення безпечних умов праці, профілактики виробничого та невиробничого травматизму в архівних установах НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про проведення Всеукраїнського огляду-конкурсу стану умов і охорони праці в архівних установах, що додається.
2. Департаменту взаємодії з органами влади (Палій Н. О.) подати цей наказ на державну реєстрацію відповідно до Указу Президента України від 3 жовтня 1992 року № 493( 493/92 ) «Про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств та інших органів виконавчої влади».
3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на Голову Державної архівної служби України Гінзбург О. П.
Міністр
О. Лукаш
ЗАТВЕРДЖЕНО Наказ Міністерства юстиції України 08.08.2013 № 1638/5
Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 9 серпня 2013 р. за № 1369/23901
ПОЛОЖЕННЯ про проведення Всеукраїнського огляду-конкурсу стану умов і охорони праці в архівних установах
І. Загальні положення
1. Всеукраїнський огляд-конкурс стану умов і охорони праці в архівних установах (далі — Конкурс) проводиться Укрдержархівом та Профспілкою працівників державних установ України (далі — Профспілка) з метою сприяння забезпеченню належних, здорових і безпечних умов праці в центральних державних архівних установах, Державному архіві в Автономній Республіці Крим, державних архівах областей, міст Києва і Севастополя, архівних відділах районних державних адміністрацій, архівних відділах міських рад (далі — архівні установи).
2. Головною метою Конкурсу є показ кращих досягнень з охорони праці та вдосконалення роботи щодо створення належних, здорових і безпечних умов праці, запобігання нещасним випадкам, професійним захворюванням працівників архівних установ.
3. Завдання Конкурсу:
вироблення механізмів, спрямованих на комплексне забезпечення охорони праці у сфері архівної справи;
поліпшення умов праці, а також підвищення рівня безпеки, попередження виробничого травматизму і професійних захворювань працівників;
формування загальної культури охорони праці, підвищення уваги керівників до забезпечення здорових і безпечних умов праці.
4. Архівні установи беруть участь у Конкурсі на добровільних засадах.
II. Організація та порядок проведення Конкурсу
1. Конкурс проводиться один раз на три роки (за підсумками цих років) у три етапи:
2. Конкурс проводиться в трьох номінаціях:
«Кращі умови праці в центральних державних архівних установах»;
«Кращі умови праці в Державному архіві в Автономній Республіці Крим, державних архівах областей, міст Києва і Севастополя»;
«Кращі умови праці в архівних відділах районних державних адміністрацій та архівних відділах міських рад».
3. Початок Конкурсу оголошується наказом Укрдержархіву до 1 лютого року, в якому він проводиться.
4. На першому етапі (регіональному) архівні відділи районних державних адміністрацій та архівні відділи міських рад до 1 квітня року, в якому він проводиться, надсилають матеріали журі, яке їх розглядає, ознайомлюється з роботою архівних відділів, визначає переможців першого етапу Конкурсу. Матеріали учасника, що посів перше місце на першому етапі Конкурсу, до 1 травня року, в якому він проводиться, надсилаються Оргкомітету.
5. До складу журі Конкурсу входять керівники Державного архіву в Автономній Республіці Крим, державних архівів областей, міст Києва і Севастополя, Кримської республіканської, Київської міської, обласних організацій профспілки, територіальних органів Держгірпромнагляду України.
6. Для проведення Конкурсу наказом Укрдержархіву створюється Оргкомітет, який відповідає за проведення та підбиття підсумків Конкурсу.
7. До складу Оргкомітету входять представники Укрдержархіву, Профспілки, Держгірпромнагляду України.
8. На другому етапі (заочному) центральні державні архівні установи, Державний архів в Автономній Республіці Крим, державні архіви областей, міст Києва і Севастополя до 1 червня року, в якому він проводиться, надсилають матеріали Оргкомітету, який їх розглядає, та до 1 вересня року, в якому він проводиться, визначає по п'ять кращих із них у кожній номінації для участі в наступному етапі Конкурсу.
9. На третьому етапі (завершальному) члени Оргкомітету знайомляться з роботою архівних установ, визнаних за результатами другого етапу Конкурсу найкращими, та визначають серед них переможців.
10. Переможцями у кожній номінації Конкурсу вважаються архівні установи, які посіли перше, друге та третє місця за кількістю набраних балів.
11. Результати кожного туру Конкурсу оформлюються протоколом, який підписують голова та члени Оргкомітету (голова та члени регіональних журі).
III. Вимоги до матеріалів, що подаються на Конкурс
1. Для участі в Конкурсі архівні установи надсилають журі такі матеріали:
заяву на участь у Всеукраїнському огляді-конкурсі стану умов і охорони праці в архівних установах (додаток 1);
відеозапис не більше двох заходів з питань охорони праці, у тому числі проведення днів безпеки, конкурсів з охорони праці тощо.
2. Матеріали, що подаються на Конкурс, повинні розкривати:
IV. Відзначення переможців Конкурсу
1. Оргкомітет до 15 грудня року, в якому проводиться Конкурс, шляхом голосування визначає переможців Конкурсу та передає рішення про нагородження переможців Конкурсу на затвердження Укрдержархівом.
2. Критеріями оцінювання стану і умов охорони праці архівних установ є:
виконання вимог Кодексу законів про працю України( 322-08 ), Закону України «Про охорону праці»( 2694-12 ) та Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності»( 1105-14 );
виконання умов колективного договору щодо охорони праці і здоров’я, покращення умов праці та профілактики професійної захворюваності серед працівників;
3. Архівні установи, що стали переможцями Конкурсу, нагороджуються дипломами Укрдержархіву та Профспілки відповідно І, II і III ступенів.
4. Оголошення і нагородження переможців Конкурсу проводяться на урочистих зборах Укрдержархіву, присвячених проведенню Дня охорони праці, або надсилаються переможцю поштовим відправленням за його місцезнаходженням.
5. Результати Конкурсу оприлюднюються у журналі «Архіви України», «Віснику Державної архівної служби України» та «газеті «Профспілкові вісті».
6. Інформаційні матеріали про підсумки Конкурсу, фотографії переможців розміщуються на офіційних веб-сайтах Укрдержархіву, архівних установ та Профспілки.
7. Досвід роботи переможців Конкурсу узагальнюється Укрдержархівом, поширюється серед архівних установ та Профспілки.
Директор Департаменту взаємодії з органами влади
Н. О. Палій
Додаток 1 до Положення про проведення Всеукраїнського огляду-конкурсу стану умов і охорони праці в архівних установах (пункт 1 розділу III)
ЗАЯВА ( z1369-13 BF74.doc ) на участь у Всеукраїнському огляді-конкурсі стану умов і охорони праці в архівних установах
Додаток 2 до Положення про проведення Всеукраїнського огляду-конкурсу стану умов і охорони праці в архівних установах (пункт 1 розділу III)
АНКЕТА ( z1369-13 BF75.doc ) про основні показники стану охорони праці за попередні три роки