AddS.kiev.ua

Юридические услуги в Киеве от профессионалов!


Услуги юристов и адвокатов

консультации по различного рода правовым вопросам;

анализ и правовой аудит ситуаций и действий;

подготовка процессуальных документов в суд, правоохранительные и другие государственные органы, учреждения и организации;

юридическое представление интересов;

обжалование незаконного решения суда, органа местного самоутравления и чиновника;

помощь в получении любого рода юридических документов, в том числе через суд;

другие юридические и адвокатские услуги.

Новости законодательства

На Полтавщині громадяни дякують працівникам Державтоінс

На Полтавщині громадяни дякують працівникам Державтоінспекції Нещодавно на імя тимчасово виконуючого обовязки начальника УМВС України в Полтавській області Андрія Балоня надійшла подяка від мешканця села Білоцерківка, Великобагачанського району, який висловлював ...

55 работников Госпогранслужбы Украины уволены ...

55 работников Госпогранслужбы Украины уволены в результате антикоррупционной проверки В Государственной пограничной службе Украины (ГПС) продолжаются активные мероприятия по предотвращению злоупотреблений среди персонала. Об этом сообщили в пресс-службе Госпогранслужбы.


В очікуванні осіннього цінопаду

В очікуванні осіннього цінопаду

Обмеження розрахунків готівкою, великий попит на новобудови та зношеність старого житла — ключові чинники зниження вартості вторинної нерухомості

Цього літа знову лунають заяви експертів з нерухомості, що восени-взимку 2013—2014 років ціни на вторинному ринку житла знизяться на 10—15%.

Такої думки дотримується, приміром, керівник Союзу спеціалістів з нерухомості України Олександр Рубанов. Він пояснює цей висновок тим, що з 1 вересня Нацбанк вводить обмеження операцій з готівковими грошима сумою 150 тисяч гривень і це невідворотно призведе до падіння вартості нерухомості.

«Третина потенційних покупців, які не лише хочуть, а й можуть купувати собі житло, не готові декларувати свої доходи в такий спосіб», — вважає експерт.

Активності буде ще менше

Саме такий поворот справ накладе на всіх покупців та продавців житла додаткові (і зараз можна лише здогадуватися) і великі витрати, пов’язані із купівлею-продажем житла. Так, за словами експерта компанії «Олімп-Консалтинг» Андрія Гусельникова, фізичним особам доведеться робити низку операцій, з кожної з яких зніматимуть кошти. «По-перше, людина повинна прийти в банк і відкрити розрахунковий рахунок, потім з нього доведеться перерахувати гроші на рахунок продавця. Ціна останньої послуги залежатиме від того, скільки банків займатимуться такою трансакцією з відчуження нерухомості. Якщо їх буде мало, то й ціна буде зависокою. Втім, витрат буде дуже багато. Окрім цього, треба мати кошти на нотаріуса, оцінювача, а також для сплати держмита», — зауважує він.

Нині відсоток витрат вартості житла на всі ці платежі справді назвати дуже важко, проте це законне оббирання покупців і продавців повинно відчутно вплинути на товщину їхнього гаманця.

Проте фахівець вважає, що це призведе до зниження активності на ринку, а не до зменшення вартості житла. Хоч можна було б провести логічний ланцюжок: якщо спадає активність й ринок перебуває у «сплячому» стані, то й ціни також стають меншими. До того ж, знижена активність призведе ще до більшого відтоку потенційних покупців із вторинного на первинний ринок житла. А така тенденція, як неодноразово писав «УК», в Україні вже триває більш як рік. І саме вона — ключовий чинник зниження цін на вторинному ринку нерухомості.

З Андрієм Гусельниковим у питаннях активності та не зменшення цін на вторинне житло солідарні й інші фахівці ринку. Щоправда, керівник комітету з інформаційних технологій та аналітики Асоціації фахівців з нерухомості (ріелторів) України Едуард Бразас вважає, що за зниженої активності на ринку після 1 вересня трохи меншими стануть і ціни на вторинне житло, але тимчасово.

Людям треба звикнути до нововведень

«Люди повинні звикнути до будь-яких нововведень протягом 1—2 місяців. Таке було після того, як розпочав свою роботу новий орган — Держреєстр. Так відбуватиметься й після введення нових правил оцінки майна (1 серпня) та після початку дії обмеження операцій з готівкою. Але підкреслюю: ціни впадуть на 10%, проте потім до листопада-грудня стануть на місце», — зазначає він.

Тут ще слід нагадати, що чимало експертів, приміром, президент Асоціації професійних управляючих нерухомістю Генріх Людкевич, передбачають, що нововведення на ринку оцінки нерухомості, які почнуть діяти незабаром, паралізує цю сферу та будь-які ріелторські операції.

Якщо просто відійти від цих нововведень і поглянути на «поведінку» ринку вторинної нерухомості цього і минулого років, то можна дійти висновку, що в багатьох містах України відбувалося-таки справжнє падіння цін.

Так, пальму першості тримають Київ та Одеса. Саме тут активно будують первинне житло, яке неабияк конкурує із вторинною нерухомістю, змушуючи її знижуватися в ціні. «УК» уже звертався до цієї теми і констатував, що протягом останнього року в середньому ціни на вторинне житло у цих містах знизилися на 10—15%, а у Дніпропетровську — на 20—25% (це достовірна інформація, яка враховує обсяги торгів та інші моменти). Проте можна сказати, що є й чесні ріелтори, які не приховують цього.

Утім, треба бути неупередженими до кінця і зазначити, що в містах, де дуже слабко або взагалі не будують нового житла (Львів, Харків), ціни на «старі» квартири знизилися незначно. Можливо, і чинник стримування цін недорозвиненістю первинного ринку незабаром уже не буде ключовим.

Так, за словами генерального директора компанії «Творець» Леоніда Турчіна, ціни на вторинну нерухомість однозначно спадатимуть, адже старі будинки занепадають, комунікації в них зношуються, а ті, хто купує такі квартири за невисокою ціною, потім вкладають чимало коштів у переобладнання. Тож вигоди від такої купівлі дуже мало.

Урядовий Кур'єр

Это Вам будет интересно:

Юридические публикации:

  • Adds.kiev.ua - это юридические услуги от профессиональных
    юристов и адвокатов города Киева и Киевской области,
    за плечами которых многие годы юридической практики!

Мы помогаем даже в сложных ситуациях и неурядицах!

Контакты юристов

Телефон:
E-mail:
Юридические услуги - В очікуванні осіннього цінопаду, 2024 год |
1676b6902a1c6c119988b3b7eb617bca