AddS.kiev.ua

Юридические услуги в Киеве от профессионалов!


Услуги юристов и адвокатов

консультации по различного рода правовым вопросам;

анализ и правовой аудит ситуаций и действий;

подготовка процессуальных документов в суд, правоохранительные и другие государственные органы, учреждения и организации;

юридическое представление интересов;

обжалование незаконного решения суда, органа местного самоутравления и чиновника;

помощь в получении любого рода юридических документов, в том числе через суд;

другие юридические и адвокатские услуги.

Новости законодательства

На Полтавщині громадяни дякують працівникам Державтоінс

На Полтавщині громадяни дякують працівникам Державтоінспекції Нещодавно на імя тимчасово виконуючого обовязки начальника УМВС України в Полтавській області Андрія Балоня надійшла подяка від мешканця села Білоцерківка, Великобагачанського району, який висловлював ...

55 работников Госпогранслужбы Украины уволены ...

55 работников Госпогранслужбы Украины уволены в результате антикоррупционной проверки В Государственной пограничной службе Украины (ГПС) продолжаются активные мероприятия по предотвращению злоупотреблений среди персонала. Об этом сообщили в пресс-службе Госпогранслужбы.


Щодо реєстрації податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних, Міністерство доходів і зборів УкраїниДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

 • 28.03.2013  № 7454/7/15-33-17-04
 • Щодо реєстрації податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних

  Державна податкова служба України розглянула лист <...> щодо надання роз'яснень щодо обігу податкових накладних( za333-11 ) в електронній формі та повідомляє.

  1. Щодо необхідності реєстрації всіх податкових накладних ( za333-11 ) в електронній формі у Єдиному реєстрі податкових накладних незалежно від суми

  Відповідно до пункту 201.10 статті 201( 2755д-17 ) Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI (далі — ПКУ) податкова накладна видається платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, на вимогу покупця та є підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

  При здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку — продавець товарів/послуг зобов'язаний надати покупцю податкову накладну та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних.

  Підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування( za333-11 ) до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня.

  Крім того, відповідно до пункту 11 підрозділу 2 розділу XX "Перехідні положення"( 2755о-17 ) ПКУ реєстрація податкових накладних платниками податку на додану вартість — продавцями в Єдиному реєстрі податкових накладних з першого січня 2012 року запроваджується для платників цього податку, у яких сума податку на додану вартість в одній податковій накладній становить понад 10 тисяч гривень.

  Податкова накладна, в якій сума податку на додану вартість не перевищує 10 тисяч гривень, не підлягає включенню до Єдиного реєстру податкових накладних.

  При цьому податкова накладна, виписана при здійсненні операцій з постачання підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України, з 1 січня 2012 року підлягає включенню до Єдиного реєстру податкових накладних незалежно від розміру податку на додану вартість в одній податковій накладній.

  Крім цього, відповідно до пункту 4 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних( 1246-2010-п ), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2010 р. № 1246 (далі — Порядок № 1246), не підлягають реєстрації податкові накладні, які не видаються покупцеві та залишаються у продавця в порядку, встановленому Державною податковою службою.

  2. Щодо можливості накладення протягом п'ятнадцяти календарних днів, наступних за датою їх складання, електронного цифрового підпису/печатки на податкові накладні( za333-11 ) в електронній формі, незалежно від суми, які передаються покупцю

  Відповідно до пункту 201.10 статті 201( 2755д-17 ) ПКУ реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до ( za333-11 )податкових накладних( za333-11 ) у Єдиному реєстрі податкових накладних здійснюється не пізніше п'ятнадцяти календарних днів, наступних за датою їх складання.

  <...>

  Відповідно до пункту 2 Порядку № 1246( 1246-2010-п ) внесення відомостей, що містяться у податковій накладній та/або розрахунку коригування, до Реєстру здійснюється шляхом подання протягом операційного дня зазначених документів в електронній формі Державній податковій службі з використанням електронного цифрового підпису та внесення відповідних відомостей до Реєстру.

  Операційний день триває з 00 годин до 23-ї години.

  Відповідно до пунктів 5 та 6 Порядку № 1246( 1246-2010-п ) продавець складає податкову накладну та/або розрахунок коригування у форматі (відповідно до стандарту), затвердженому Державною податковою службою, з використанням спеціалізованого програмного забезпечення.

  Після складення податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронній формі на них накладається електронний цифровий підпис посадових осіб платника податку у такому порядку: першим — електронний цифровий підпис головного бухгалтера (бухгалтера) або електронний цифровий підпис керівника; другим — електронний цифровий підпис, що є аналогом відбитка печатки продавця.

  За відсутності у продавця посади бухгалтера електронні цифрові підписи посадових осіб платника податку накладаються у такому порядку: першим — електронний цифровий підпис керівника; другим — електронний цифровий підпис, що є аналогом відбитка печатки продавця.

  Продавець, що є фізичною особою — підприємцем, накладає електронний цифровий підпис у такому порядку: першим — електронний цифровий підпис фізичної особи — підприємця, другим — електронний цифровий підпис, що є аналогом відбитка печатки продавця.

  Після накладення електронного цифрового підпису продавець здійснює шифрування податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронній формі та надсилає їх Державній податковій службі засобами телекомунікаційного зв'язку з урахуванням вимог Законів України "Про електронний цифровий підпис" ( 852-15 ) та "Про електронні документи та електронний документообіг"( 851-15 ). Примірник податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронній формі зберігається у продавця.

  3. Щодо дійсності податкової накладної( za333-11 ), у випадку, коли електронний цифровий підпис, що накладається на неї при її реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних, та підпис, що скріплює цю податкову накладну при її видачі покупцю, належить різним особам

  Як було зазначено вище, відповідно до пункту 5 Порядку № 1246( 1246-2010-п ) після складення податкової накладної та/або розрахунку коригування( za333-11 ) в електронній формі на них накладається електронний цифровий підпис посадових осіб платника податку у визначеному порядку.

  Для делегування права підпису податкової накладної та/або розрахунку коригування іншій посадовій особі продавець отримує засоби електронного цифрового підпису в акредитованих центрах сертифікації ключів для такої особи та подає податковому органові за місцем реєстрації посилені сертифікати електронного цифрового підпису зазначеної особи. У такому разі електронні цифрові підписи посадових осіб продавця накладаються у такому порядку: першим — електронний цифровий підпис посадової особи, якій делеговано право підпиту податкової накладної та/або розрахунку коригування; другим — електронний цифровий підпис, що є аналогом відбитка печатки продавця.

  Враховуючи викладене, електронний цифровий підпис, що накладається на податкову накладну при її реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних, та підпис, що скріплює цю податкову накладну при її видачі покупцю, повинні належати одній особі, якій делеговано право підпису податкових накладних.

  Заступник Голови

  А. Ігнатов

  Юридичний портал Справедливість

  Это Вам будет интересно:

  Юридические публикации:

  • Adds.kiev.ua - это юридические услуги от профессиональных
   юристов и адвокатов города Киева и Киевской области,
   за плечами которых многие годы юридической практики!

  Мы помогаем даже в сложных ситуациях и неурядицах!

  Контакты юристов

  Телефон:
  E-mail:
  Юридические услуги - Щодо реєстрації податкових накладних у Єдиному реєстрі ..., 2024 год |
  1676b6902a1c6c119988b3b7eb617bca