На початку вересня працівники Департаменту Державтоінспекції України зустрілися з колегами із Франції, аби обговорити існуючі проблеми і поділитися власним досвідом у сфері безпеки дорожнього руху.
Подібні заходи стали вже традиційними. В їх користі не доводиться сумніватися, адже кожній зі сторін є що розказати і про що запитати співрозмовника. Іноземні гості завітали до Департаменту ДАІ МВС України, де у актовій залі на них чекали працівники ДАІ на чолі з начальником відділу організації роботи ДПС Прохоренком Іваном Михайловичем.
Слід відзначити, кожне питання, що піднімалося тією чи іншою стороною, відрізнялося практичністю та конкретикою. Французькі гості залюбки ділилися досвідом, проте з непідробним інтересом прислуховувалися до наших працівників, їх методів роботи. Обговорювалися актуальні для обох країн теми, як то автоматизований контроль на автошляхах, перевірка водіїв на стан алкогольного сп’яніння в тому числі на вміст наркотиків.
Олівье Кемпфт, майор французької жандармерії, відзначив, що остання проблема у Франції відносно нова, оскільки в країні лише десять років як почалася активна боротьба з вживанням наркотиків за кермом, і лише з 2003 року дорожні інспектори отримали право проводити відповідні перевірки водіїв. Французький офіцер також розповів про методи таких перевірок і нормативні акти, що регулюють діяльність жандармів у цій сфері.
Окремо зупинилися на темі запровадження електронних протоколів. Відеопрезентація, яку підготувала французька сторона, дала змогу нашим працівникам докладно ознайомитися з особливостями даної форми роботи жандармерії з правопорушниками. Із залу звучали питання щодо форми надходжень сповіщень про правопорушення, форми і строки оплати штрафів принципи контролю тощо. Особливим інтересом користувалася дванадцятибальна система штрафів, що є у Франції. Для прикладу Олівье зазначив, що за відсутність паска безпеки з драйвера знімається чотири бали, що невпинно наближає горе-водія до цілковитого анулювання його посвідчення. До того ж цікавий факт: у Франції для відповідальних водіїв існує своєрідна система скидок — чим швидше водій оплатить штраф, тим менша сума.
Протягом усієї зустрічі відчувалася взаємозацікавленість сторін, прагнення отримати якомога більше корисної інформації та практичного досвіду.
У кінці зустрічі представник посольства Франції в Україні Вілфільд Везьяно зазначив, що незважаючи на відмінності у принципах роботи, і у жандармів, і у працівників Державтоінспекції існують однакові проблеми, хвилюють схожі питання, тож отриманий досвід стане неоціненним набутком в роботі кожної зі сторін.